Як обрати блендер – все, що ви хотіли знати, але соромилися запитати у консультанта
 Як обрати блендер – все, що ви хотіли знати, але соромилися запитати у консультанта

Блендер – один з найпростіших і найкорисніших пристроїв на кухні. Але, від питання, який блендер краще, можуть розгубитися, навіть імениті шефи. Занурювальні або стаціонарні, з насадками і без, металеві та пластикові, потужні й не дуже – різноманітність вражає і спантеличує одночасно.

Ми зібрали всі рекомендації виробників і відгуки користувачів, обрали лише найголовніше, і готові поділитися з вами цією корисною інформацією.

Занурювальний або стаціонарний?

Все залежить від призначення. Наприклад, ви часто готуєте суп-пюре, рідке тісто та інші напіврідкі суміші, любите побавити сім’ю коктейлями, мусами або смузі. В такому випадку вам слід купувати стаціонарний блендер з глибокою чашею, щоб в процесі приготування ваша кухня залишалася чистою. Крім цього, стаціонарні блендери незамінні в колці льоду.

Якщо ж блендер вам потрібен для приготування фаршу, подрібнення горіхів, зелені або сухофруктів, тоді зверніть увагу на занурювальні моделі. З їх допомогою ви зможете швидко подрібнити цибулю або часник, приготувати тісто для сирників і взагалі працювати з твердими та в’язкими інгредієнтами. Стаціонарний блендер буде незамінний, якщо потрібно обробити невелику кількість продуктів, наприклад, зробити пюре для дитини.

Підсумуємо: Вирішуючи, який краще купити блендер, поставте собі питання: «Навіщо він мені потрібен? Які страви я буду готувати найчастіше?». Повірте, це значно спростить вибір.

Занурювальний VS стаціонарний блендер – порівняння характеристик

Щоб зрозуміти, який блендер вибрати, давайте порівняємо переваги і недоліки занурювальної та стаціонарної моделей.

 

Тип блендера

Переваги

Недоліки

Занурювальний 

  • легка вага;

  • мобільність (можна взяти в подорож, зберігати на полиці);

  • підходить для подрібнення невеликих порцій;

  • подрібнює тверді і в’язкі речовини;

  • під час роботи доводиться тримати в руках;

  • не підходить для подрібнення великої кількості інгредієнтів;

Стаціонарний 

  • не потрібно тримати в руках під час роботи;

  • підходить для приготування рідких сумішей: пюре, смузі, мусів, коктейлів;

  • підходить для колки льоду;

  • переробляє великі обсяги інгредієнтів;

  • займає багато місця на кухні;

  • не підходить для подрібнення фруктів, зелені, горіхів і густих сумішей.

Але, який блендер вибрати, якщо вам потрібен «універсальний солдат», який і фарш допоможе приготувати і молочний коктейль зробить? В такому випадку, варто розглянути комбінований блендер.

Що таке комбінований блендер?

Поєднує в собі функції, як занурювальних, так і стаціонарних моделей. Як правило, складається з ручки з електродвигуном, до якої кріпляться змінні насадки, чаша з ножами і навіть віночок для збивання невеликої кількості інгредієнтів. Зручний девайс, тому що займає небагато місця, окремі його частини можна брати в подорож, при цьому він швидко і добре справляється з роботою.

До очевидних мінусів відносяться:

 

  • можливість обробляти тільки невелику кількість інгредієнтів (на 1-2 порції);

  • наявність всього 2-3 режимів роботи;

  • відсутність деяких функцій, наприклад, не вийде колоти лід.

При цьому з повсякденними завданнями комбіновані блендери справляються на відмінно: приготувати суп-пюре для дитини, збити тісто для млинців, змолоти трохи фаршу, приготувати соус і т.п.

Як обрати хороший блендер?

З видами блендерів розібралися, тепер саме час дізнатися, на які параметри звертати увагу при виборі.

Потужність

Від цього параметра безпосередньо залежить швидкість роботи приладу, а також якість переробки продуктів. Чим потужніше блендер, тим краще і швидше він впорається зі своїм завданням. При цьому, не важливо, який вид блендера ви обираєте, ця інформація актуальна, і для стаціонарних, і для занурювальних, і для комбінованих моделей.

Для приготування супів-пюре, дитячого харчування, збивання і змішування продуктів достатньо потужності 500-600 Вт. Для роботи з твердими інгредієнтами, а також для використання по кілька разів на день краще обрати моделі потужніші – 1000-1200 Вт. Потужність також безпосередньо впливає на ціну блендера: чим потужніший – тим дорожий, враховуйте це при виділенні бюджету.

Швидкість

Сучасні блендери мають до 30 режимів швидкостей і обертання ножів. Для виконання побутових завдань 8 швидкостей буде більш ніж достатньо.

Швидкості можуть регулюватися автоматично, а також вручну. Ручне регулювання називається «імпульсний режим». При ньому користувач затискає кнопку на ручці блендера, поки кнопка затиснута ножі обертаються, як тільки відпустити кнопку – блендер відключається.

Імпульсний режим зручний для побутових блендерів, якими користуються нечасто. Якщо ж блендер потрібен вам для щоденного використання і роботи з великою кількістю інгредієнтів, тоді обирайте моделі з автоматичним регулюванням швидкостей.

Моторний блок

Має значення при виборі стаціонарного блендера. Звертайте увагу на те, щоб моторний блок був важким і широким, тоді блендер буде більш стійким, особливо при роботі на високих швидкостях. Також прослідкуйте, щоб дно моторного блоку мало гумові ніжки, тоді кухонний девайс НЕ буде ковзати під час роботи.

Насадки і корпус

Кількість і різноманітність насадок в сучасних блендерах вражає, навіть професійних кухарів. Ножі різного діаметру, вінчики, гаки для тіста, ніж для колки льоду, ножі для нарізки кубиками, насадки для пюре, приготування майонезу або спінювання молока – вибір необмежений.

Однак важливо врахувати не тільки кількість насадок і обсяг чаші, але й матеріал, з якого вони виготовлені. Ножі в ідеалі обирайте металеві. Так вони довше прослужать, і краще будуть виконувати свої функції. Виняток тільки ніж для приготування пюре. Це спеціальна насадка з пластиковими лопатями, яка акуратно і дбайливо збиває картоплю в повітряне пюре.

Корпус погружного блендера складається з ручки та занурювальної насадки. Як правило, ручка виконана завжди з пластика з гумовими вставками, а ось занурювальна насадка може бути пластиковою, або металевою. Якщо ви плануєте готувати суп-пюре прямо в каструлі, де варився бульйон з овочами, тоді обирайте металевий занурювальний блендер, тому що пластик не призначений для роботи із занадто гарячими продуктами.

Чаші в стаціонарних блендерах можуть бути пластиковими та скляними. Скло виглядає більш вишукано, чаша важче і стійкіше. Саме тому скло зустрічається в моделях преміум сегменту. Пластикові чаші легше. Це скоріше мінус, тому що робить блендер менш стійким під час роботи. Пластикові чаші найчастіше відносяться до економ-сегменту.

3 питання, які допоможуть обрати блендер

Вирішивши купити блендер собі або в подарунок, задайте собі лише три запитання, які допоможуть зробити правильний вибір:

  • Що готуватиметься за допомогою блендера найчастіше?

  • Як часто  буде використуватися блендер?

  • Який бюджет я готовий виділити?

Виходячи з відповідей, обирайте стаціонарну або занурювальну модель, більш-менш потужну, з одною або безліччю насадок. Впевнені, у вас вийде зробити правильний вибір.

0
Схожі публікації