Categories: Гаджети

Wi-Fi 6E – в чому відмінність від Wi-Fi 6

Wi-Fi 6E – покращена версія діючого стандарту Wi-Fi 6, головною особливістю якої є робота на частоті 6 ГГц. Буква Е в назві означає розширений (від англ. extended). Це розширення являється однією із найвагоміших подій в історії розвитку Wi-Fi за останні 20 років, як зазначив головний маркетолог Wi-Fi Alliance Кевін Робінсон (Kevin Robinson). Робота на частоті 6 ГГц дозволить використовувати ширший спектр, до прикладу, в США FCC погодила 1200 МГц на 6 ГГц, що значно більше ніж в стандартів Wi-Fi 6, 5 та 4 в більшості країн на частоті 5 ГГц виділений спектр 400 МГц, а на частоті 2,4 ГГц – всього 100 МГц.

Це все означає можливість одночасної роботи більшої кількості пристроїв без зайвих перешкод, затримок та на високій швидкості, яка приблизно в 3 рази перевищує стандарт Wi-Fi 5.

Ключові переваги

Wi-Fi 6E не може похвалитися дальністю покриття сигналом, тобто в межах приміщення для неї суттєвими перешкодами будуть навіть міжкімнатні перестінки, що з іншого боку буде сприяти меншому перекриттю і шуму від сусідніх точок доступу, так як зараз це відбувається з сигналом на 2.4 та 5ГГц.

Нове розширення стандарту дозволить підвищити якість стрімінгу, онлайн геймінгу, доступу до технологій з використанням VR/AR в бездротових мережах, навіть при великій кількості одночасно підключених клієнтів, що актуально особливо в час коли більшість людей працює та розважається віддалено в межах багатоквартирних та багатоповерхових приміщень де частоти 2.4 та 5 ГГц перевантажені, заважають один одному, що призводить до нівелювання якості вхідного сигналу від провайдера.

Коли новий вай-фай буде у нас дома?

Дедалі більше пристроїв отримують сертифікацію по новому стандарту. Серед них мобільні телефони, ноутбуки, роутери, точки доступу, проте, щоб ефект від використання Wi-Fi 6E був максимальним, необхідно, щоб в таких мережах було якнайменше пристроїв, які використовують застарілу технологію бездротового зв’язку.

З оглядом на загальну тенденцію, яка вказує, що дотепер у всьому світі не спішать оновлювати гаджети і переходити на масову підтримку 5 ГГц, а натомість використовують 2,4 ГГц, можна спрогнозувати, що найбільш масово та ефективно новий діапазон використовуватися буде не скоро. Крім того, не у всіх країнах цей діапазон віддали у вільний доступ, оскільки його частково використовують військові, комунальні, спеціалізовані служби та комунальна інфраструктура, тому йдуть узгодження на законодавчому рівні.

Якщо зараз стоїть питання оновити домашній роутер із Wi-Fi 5 на Wi-Fi 6, але не дуже критично до пропускної здатності мережі, то можливо, кращим варіантом буде дочекатись появу доступних девайсів і організувати бездротовий зв’язок вже по стандарту Wi-Fi 6E.

Технології не стоять місці – поки ми спостерігаємо за розвитком та просуванням оновленого стандарту, активно ведеться розробка Wi-Fi 7 IEEE 802.11be, що матиме ще більш прогресивні характеристики, серед них фігурує номінальна пропускна швидкість в 40 Гбіт/с на один канал, фінальну версію стандарту планують отримати на початку 2024 р.

Ярослав Бутко

Останні публікації

Як обрати smart-лампочку

У системі домашньої автоматизації розумним може бути практично будь-який елемент, у тому числі звичайна (а…

23.11.2021

Вчимо грати на слабких ПК: поради експерта

Бажаєте пограти? «Хочу, значить буду»! Розповідаємо, як забезпечити собі умови для геймінгу при мінімальному бюджеті,…

18.11.2021

5 кардіотренувань для схуднення та витривалості

На вулиці дощ, сльота чи снігопад із ожеледицею? Схоже на патову ситуацію для тих, хто…

16.11.2021

Що таке конвекція в духовці та як вона працює

Якщо запитати поради щодо вибору гарної духовки у Гугла або знаючих людей, вони обов'язково скажуть,…

15.11.2021

ТОП-5 бюджетних ноутбуків для навчання – від простеньких до спритних!

Ми підібрали ТОП-5 моделей для навчання, які допоможуть впоратись із завданнями різної складності та зроблять…

15.11.2021

Як обрати скороварку – поради і лайфхаки

Бажали б готувати соковиту і смачну яловичину всього за 40 хвилин? А варити овочі для…

12.11.2021