Справжній кінотеатр вдома: керівництво від експертів Цитрус

Дивитися фільми вдома – хороший спосіб відпочити, і можна “прокачати” таке дозвілля. Приводів для реалізації ідеї домашнього кінотеатру досить:

Спочатку – шумоізоляція

Час для втілення ідеї в життя – етап купівлі квартири або ремонт. Під кінотеатр можна відвести окрему кімнату або адаптувати вітальню. Хочете професійного звуку і занурення в атмосферу фільму без стороннього шуму? Подбайте про звукоізоляцію. Дивитися кіно в будь-який час дня і ночі, не переживаючи за сусідів ще приємніше.

Мінімальна та дієва шумоізоляція – килим на підлозі та мінеральна вата в стінах. Шумопоглинаючі матеріали не крадуть простір, всупереч міфам. Товщина вати – до 3 см, товщина гіпсокартону – від 6 до 24 мм, на ваш розсуд. 5 см це не багато, зате ефект цілком відчутний. Не соромтеся консультуватися з фахівцями будівельних магазинів, вони підберуть матеріали для шумоізоляції під ваш конкретний випадок.

На чому дивитися?

Обирайте, що вам подобається найбільше – телевізор або проектор з екраном. Розкладемо по поличках всі плюси і мінуси.

Телевізор

Звертайте увагу на варіанти з такими основними показниками:

Це оптимальні вимоги для картинки з якістю рівня кінотеатру. Ціни таких моделей стартують від 24 000 грн. Тут вже є Smart TV – вікно в світ з нескінченним вибором фільмів, серіалів, програм та ресурсів на будь-який смак. Виробники знають, для чого потрібні споживачам такі телевізори, тому і динаміки потужні, як раз для кіно – від 20 Вт і більше, іноді понад 40 Вт! Обирайте і тестуйте. Якщо звуку мало, додайте акустичну систему.

Візуально збільшує екран підсвічування – виглядає ефектно, синхронізується з тим, що відбувається на екрані і дає заповітний ефект занурення. Від перегляду кіно з таким телевізором очі втомлюються менше.

Проектор

З ним буде як у справжньому кінотеатрі, але приготуйтеся витрачати в 2 рази більше. Визначтеся, на що будете проектувати. Вініловий екран прослужить довго, якщо буде завжди знаходитися в розгорнутому стані. Матеріал вибагливий і схильний до деформацій, особливо, коли скручений. Потрібно виділити місце для зберігання і спосіб монтажу: в стелю, на стіну або тримати його рулоном, і вішати на кронштейни тільки для переглядів, а після – збирати назад.

Самі проектори бувають портативні і стаціонарні, з підтримкою 3D і без, заточені під роботу з графіками, презентаціями і статичним контентом або спеціальні – для кіно. Другі дорожче. Тут потрібна достатня яскравість (в затемненому приміщенні від 500 люмен, в світлому – більше), висока роздільна здатність (FullHD і більше) і оптимальна кількість роз’ємів (HDMI – 2 або більше, аудіо роз’єм – обов’язково). Звертайте увагу на мінімальну / максимальну діагональ екрану. Мінімум – 40″, максимум – виходить далеко за межі звичайної кімнати.

Обираємо акустику

Для домашнього використання найчастіше купується комплект класичної конфігурації 5.1, включає в себе 2 тилових, 2 передніх колонки для домашнього кінотеатру, центральну колонку і сабвуфер. Зустрічаються також конфігурації 9.1, 7.1, 9.2 та інші, але вони не так популярні, і коштують дорожче. Другий за важливістю критерій – потужність акустики, показники якої різняться в залежності від площі приміщення. Підбираючи акустику для домашнього кінотеатру, орієнтуйтеся на ці показники:

Рекомендуємо обирати систему з запасом потужності, в іншому випадку постійна робота на пікових навантаженнях призведе до спотворення звукової доріжки.

Як розташуватися з комфортом?

Точка відліку – 2-3 діагоналі екрану. Ставте зручний і великий диван, крісла або розкидайте подушки саме на цій відстані. Популярні зараз крісла-мішки. Якщо площа приміщення дозволяє, поставте крісла в 2-3 ряди, для створення атмосфери кінозалу. За допомогою гіпсокартонних конструкцій або простих палет можна зробити задні ряди вищими. Використовувати в інтер’єрі палети для вантажів та інші незвичні предмети – тренд в дизайні.

Світло

Якщо стіна-екран пофарбована в білий колір – інші стіни повинні бути затемнені. Рекомендуємо оформляти кімнату в темних відтінках і налаштовувати настінне світло, причому не під стелею, а нижче. Так простір буде здаватися більше. Налаштуйте регулювання яскравості освітлення. Це краще і корисніше, ніж дивитися кіно в повній темряві. Під час перегляду просто ставте світло на мінімум. Якщо в приміщенні є вікна, повинні бути і темні щільні штори. Надійна схема – поєднувати римські і класичні.

Насолоджуйтесь переглядом з сім’єю, друзями або наодинці, дивіться фільми з безкоштовних просторів інтернету або платно й чесно. Налагоджуйте свою зону комфорту, але підходьте до справи ґрунтовно і продумайте кожен аспект, результат вам сподобається!

Даша Осокина

Останні публікації

Як обрати smart-лампочку

У системі домашньої автоматизації розумним може бути практично будь-який елемент, у тому числі звичайна (а…

23.11.2021

Вчимо грати на слабких ПК: поради експерта

Бажаєте пограти? «Хочу, значить буду»! Розповідаємо, як забезпечити собі умови для геймінгу при мінімальному бюджеті,…

18.11.2021

5 кардіотренувань для схуднення та витривалості

На вулиці дощ, сльота чи снігопад із ожеледицею? Схоже на патову ситуацію для тих, хто…

16.11.2021

Що таке конвекція в духовці та як вона працює

Якщо запитати поради щодо вибору гарної духовки у Гугла або знаючих людей, вони обов'язково скажуть,…

15.11.2021

ТОП-5 бюджетних ноутбуків для навчання – від простеньких до спритних!

Ми підібрали ТОП-5 моделей для навчання, які допоможуть впоратись із завданнями різної складності та зроблять…

15.11.2021

Як обрати скороварку – поради і лайфхаки

Бажали б готувати соковиту і смачну яловичину всього за 40 хвилин? А варити овочі для…

12.11.2021