Що обрати – тостер чи бутербродницю?

Гарний сніданок повинен готуватися легко, швидко та бути поживним, а ідеальний має приготувати себе сам. З цим можуть допомогти тостер чи бутербродниця (вона ж сендвічниця). Обидва прилади зведуть участь у готуванні до мінімуму. Смачно буде й із бутербродницею і з тостером, але по-різному. Допомагаємо розібратися, у чому між ними різниця й що найкраще обрати.

Тостер

Призначений для підсмажування скибочок хліба. Влаштований за принципом електричної плити: в корпусі розташована нагрівальна камера із спіралями, що виробляють інфрачервоне випромінювання. Потужність нагрівальних елементів коливається від 600 до 1500 Вт. Чим вища потужність, тим сильніше можна підсмажити хліб. Багато моделей обладнані функцією контролю ступеню прожарювання. Велика кількість пристроїв має один-два слота для грінок, але є й «чотиримісні». Багато виробників виготовляють тостери з додатковими функціями. Це значно розширює їх можливості.

Як вибрати тостер

Звертайте увагу на наступні параметри: кількість слотів, ступінь автоматизації смаження, перелік основних та наявність додаткових функцій.

Слоти

Орієнтуйтеся на те, яка кількість людей планує снідати одночасно. Купуєте для себе і снідаєте легко? Беріть модель з одним слотом. Якщо вранці за столом збирається уся родина відразу, зупиніться на чотирьох слотах: завдяки цьому нікому не прийдеться чекати черги, щоб поснідати.

Порівняйте габарити майбутньої покупки й кухні: чим більше слотів, тим більше вільного місця знадобиться.

Автоматизація

Ступінь автоматизації передбачає залучення людини до процесу готування. Існують механічні, напівавтоматичні та автоматичні прилади:

Ступінь участі у приготуванні безпосередньо позначиться на ціні: логічно, що найдорожчими будуть саме автоматичні пристрої.

Функціонал

Ми вже знаємо, що головне призначення тостера – піджарка хліба, але про комфорт, з яким можна це робити, ще нічого не було сказано. А дарма, чим ширше функціонал, тим у нього більше можливостей й тим приємніше і простіше його використовувати.

Механізм може бути обладнаний наступними функціями:

  • центрування скибочки. Розміщує майбутній тост по центру нагрівальних елементів, щоб він рівномірно обсмажився з обох боків;

Основний функціонал може розширюватись за допомогою додавання додаткового, наприклад, тостер може поєднуватися з кавоваркою, яйцеваркою чи грилем. Такі об’ємні та багатофункціональні девайси називають станціями для сніданків. Враховуйте, що подібна техніка буде займати вдвічі більше місця на кухні. Це стосується й горизонтальних моделей.

Плюси та мінуси

Чим гарні тостери? Ось цим:

Що з мінусів?

Бутербродниця

Схожа на книжку: складається з двох половин, у яких знаходяться нагрівачі. Обидві половини мають антипригарне покриття. Орієнтована горизонтально. У більшості моделей є замок, який скріплює верхню половину з основою. Потужність коливається в межах 500-1600 Вт. Призначена для приготування гарячих бутербродів, адже підходить й для запікання слоїк, вафель та оладок. Функціонал розширюють змінні насадки: завдяки їм техніка справляється з обжарюванням м’яса, риби й овочів, виконуючи функції міні-печі.

Як обрати бутербродницю

Основоположні критерії вибору – форма й розміри платформи. Додаткові – функціонал девайса в цілому.

Пластини

Їх форма визначає скільки й що можна буде приготувати за один підхід. Наприклад, якщо пластини поділені на квадратні чи трикутні відсіки, то одночасно можна буде зробити рівно стільки бутербродів заданої форми, скільки є відсіків. Якщо обидві пластини зовсім рівні й не поділені на відсіки, у прилад можна буде покласти стільки сендвічей, скільки вийде розмістити. А можна й взагалі підсмажити овочі, рибу чи м’ясо, якщо це дозволить потужність приладу.

Розмір

З цим все досить логічно: чим більше габарити пристрою, тим більше готової їжі воно видасть за один раз. Цей критерій вибору душе близько пов’язаний з попереднім: бутербродниці на 6-8 відсіків, звісно, приготують одразу гору сендвічей, але цим їх коло можливостей й обмежиться, незважаючи навіть на великі розміри.

Функціонал

Багато у чому має схожість з тостерним. Ось чим можуть порадувати сендвічниці:

Плюси та мінуси

Бутербродниці набагато функціональні від тостерів: вони теж можуть підсмажити грінки, а ще – приготувати достатньо багато різноманітних варіантів не тільки сніданків-перекусів, а й цілком самодостатніх блюд. Товщину й форму того, що готується, визначаєте тільки ви самі (й потужність замикаючого механізму, хоча його краще не перевантажувати).

Змінюючи пластини, є можливість розширити призначення пристрою до вафельниці, горішниці, піца-мейкера, мультипекаря, гриль-сковорідки. Готуються продукти найчастіше без олії: лише іноді поверхню пластин знадобиться трохи протерти олією, щоб їжа до них не пристала.

З недоліків – час готування (сніданок може сильно затягнутися) й особливості догляду. Після кожного використання, прилад потрібно буде мити, але не раніше ніж він повністю охолоне. Якщо платформи не знімаються, миття доведеться замінити протиранням губкою. При цьому необхідно буде стежити за тим, щоб волога не потрапила на незахищені ділянки корпусу.

Те, що може витекти у процесі приготування, іноді бруднить корпус ( наприклад, тісто, або розплавлений сир). Щоб очистити його від забруднень, доведеться докласти чимало зусиль. До речі, «течуть» найчастіше неквадратні сендвічі, а також ті, що готуються на плоских панелях без відсіків.

При роботі із сендвічницею є ризик отримати опік: уся платформа нагрівається цілком. Нарешті, габарити: сендвічниці орієнтовані горизонтально. Для їх розміщення на кухні знадобиться забагато місця.

Що краще – тостер чи бутербродниця?

Залежить від того, що у пріоритеті – швидкість чи різноманітність. Якщо важливіше робити сніданки швидко й витрачати на догляд за технікою мінімум свого часу, беріть тостер. Проблема часу й догляду – не проблема? Ваш варіант – бутербродниця. З нею різноманітність сніданків обмежується тільки фантазією.

Коротко порівняємо обидва типу пристроїв.

Визначитесь, як саме будете використовувати прилад – й зробити вибір буде набагато легше. Впевнені, що ви зможете знайти найкращій варіант!

Ярослав Бутко

Останні публікації

Як обрати smart-лампочку

У системі домашньої автоматизації розумним може бути практично будь-який елемент, у тому числі звичайна (а…

23.11.2021

Вчимо грати на слабких ПК: поради експерта

Бажаєте пограти? «Хочу, значить буду»! Розповідаємо, як забезпечити собі умови для геймінгу при мінімальному бюджеті,…

18.11.2021

5 кардіотренувань для схуднення та витривалості

На вулиці дощ, сльота чи снігопад із ожеледицею? Схоже на патову ситуацію для тих, хто…

16.11.2021

Що таке конвекція в духовці та як вона працює

Якщо запитати поради щодо вибору гарної духовки у Гугла або знаючих людей, вони обов'язково скажуть,…

15.11.2021

ТОП-5 бюджетних ноутбуків для навчання – від простеньких до спритних!

Ми підібрали ТОП-5 моделей для навчання, які допоможуть впоратись із завданнями різної складності та зроблять…

15.11.2021

Як обрати скороварку – поради і лайфхаки

Бажали б готувати соковиту і смачну яловичину всього за 40 хвилин? А варити овочі для…

12.11.2021