Що ми можемо зробити для екології

Нагадуємо вам прості способи стати для нашої планети менш шкідливими, без фанатизму і з максимальним комфортом.

Що там з переробкою?

Будемо чесними, в нашій країні вона організована погано, в основному волонтерськими зусиллями. Робота над переробкою та утилізацією сміття буде відчутною, коли стане масовою. Поки статистика гнітюча. Хочете змін, починайте з себе. Це простіше і вигідніше, ніж ви думаєте.

Метал – в металобрухт, папір – в макулатуру, пластик – до пластику (і поменше), скло до скла. Пункти прийому є в кожному місті, але їх менше, ніж хотілося б, доведеться трохи повозитися. Везіть зібране самі або замовте вивезення відходів, в пунктах прийому є і така послуга, але вони не завжди згодні їхати за маленькими об’ємами. Це вагомий привід запропонувати метод сортування відходів сусідам. Тоді сміття збереться більше.

Утилізуємо відходи вдома

Компостне відро – резервуар літрів на 20 з краником та щільною кришкою. Туди можна складати все, крім тваринних жирів. Додаючи бактерії Бокаши, ви запускаєте процес переробки. Частина переробленого стікає у вигляді рідини, яку можна розбавляти водою і використовувати для поливу квітів. Тверда частина – вже повноцінне добриво. Його можна використовувати в садівництві або просто викидати (але не в закритому поліетиленовому пакеті!).

Якщо ви все зробите правильно, буде ненав’язливий запах розсолу або яблучного оцту. Коли відро закрите – запах не відчувається. Вартість відра – 350 грн, вартість бактерій – до 200.

Це просто й вигідно. З таким розкладом (чарівне відро + кілька коробок для різних видів сміття) не треба буде носити сміття кожен день, всі ємності будуть наповняться повільно, а запаху не буде. Їдкий неприємний запах сміття – наслідок того, що з усього, що ви викидаєте в одну ємність, виходить “коктейль”.

Зробіть собі приємно, купіть гарну чашку і робіть каву в ній, якщо ви на роботі, не біжіть зі тетрапаком в руці, а зупиніться в кав’ярні і насолоджуйтеся напоєм з керамічної чашки. На пікнік візьміть келихи, в свій день народження на роботі запропонуйте колегам взяти свою чашку для святкової коли.

Кавові стаканчики в основному зроблені з паперу, але у них є поліпропіленовий прошарок, саме тому вони і не пропускають рідину. Крім того їх не роблять з другосортної сировини. Для кавових стаканчиків вирубують дерева. Що вже говорити про пластикові стакани – вони погано тримають форму, виглядають не естетично, а для гарячого – не підходять.

Екологічний фреон

Вже як 10 років в Америці та Європі скорочують використання небезпечного для озонового шару фреону R-22. У сертифікованих, якісних аерозолях, побутової та промислової техніки, автомобілях використовують безпечні види фреону – R-134, R-410.

В асортименті Цитруса представлені кондиціонери з екологічним фреоном, в різних цінових категоріях. Бути eco-friendly – досить дешево. А обираючи агрегат з інверторним компресором, ви ще й заощадите електроенергію. Такі самостійно підтримують задану температуру з мінімальними витратами енергії. Левова частка електроенергії в Україні видобувається старим не екологічним шляхом, на теплоелектростанціях.

Багаторазові пакети і ємності для зберігання

Одна-дві великі авоськи, з десяток маленьких, сіточки і щільні тканинні мішечки для сипучих продуктів. Їх можна прати, етикетки легко клеються та віддираються. Це екологічно, естетично і не шарудить!

Тканинна сумка може стати крутим елементом стилю. Зараз пропозицій багато і всі вони цікаві, – від фірмового мерчу до унікальних дизайнерських сумок-шоперів.

Скляні судочки виглядають естетично, їх зі спокійною душею можна класти в мікрохвильовку, вони довше зберігають презентабельний вигляд, в той час як пластикові з часом втрачають свою прозорість і частенько вбирають запах їжі, яка знаходиться всередині.

Електротранспорт

Майбутнє настало, тепер можна купити автомобіль улюбленої марки в електро варіанті. Зарядні станції є навіть в маленьких віддалених містах, та й з зарядкою проблем немає, це ж електрика!

Вартість електрокара – від 30 000$. Електротранспорт у Цитрус – безцінно (від 4500 до 50 000 грн). Перевага гіроскутеров, електросамокатів і моноколес в тому, що з ними не потрібні водійські права, не треба чекати 18 років, можна кататися по тротуарах і пробки не зважають. Але ми нагадуємо, що Safety First, тому не виїжджайте на “велику дорогу”, якщо не впевнені своїх навичках, напідпитку або вам 10 років, але ви дуже сміливий.

Даша Осокина

Останні публікації

Як обрати smart-лампочку

У системі домашньої автоматизації розумним може бути практично будь-який елемент, у тому числі звичайна (а…

23.11.2021

Вчимо грати на слабких ПК: поради експерта

Бажаєте пограти? «Хочу, значить буду»! Розповідаємо, як забезпечити собі умови для геймінгу при мінімальному бюджеті,…

18.11.2021

5 кардіотренувань для схуднення та витривалості

На вулиці дощ, сльота чи снігопад із ожеледицею? Схоже на патову ситуацію для тих, хто…

16.11.2021

Що таке конвекція в духовці та як вона працює

Якщо запитати поради щодо вибору гарної духовки у Гугла або знаючих людей, вони обов'язково скажуть,…

15.11.2021

ТОП-5 бюджетних ноутбуків для навчання – від простеньких до спритних!

Ми підібрали ТОП-5 моделей для навчання, які допоможуть впоратись із завданнями різної складності та зроблять…

15.11.2021

Як обрати скороварку – поради і лайфхаки

Бажали б готувати соковиту і смачну яловичину всього за 40 хвилин? А варити овочі для…

12.11.2021