iOS vs Android
 iOS vs Android
Зміст

Вибір між брендами часто заснований на ірраціональних висновках (“ну ти ж не лох!”), – намагайтеся судити об’єктивно і завжди стійте горою за свій комфорт, призначений для користувача та фінансовий. Серед смартфонів вибір ОС невеликий – основна частка ринку зайнята Android та iOS. Закрита iOS для продуктів Apple і Android – для всіх інших.

Асортимент

З року в рік Епл випускає нове покоління айфонів в декількох модифікаціях. Вони відрізняються в основному начинкою і діагоналлю екрану. Щороку вони все крутіше, технічні нововведення відображаються і на дизайні – то чубчик над екраном став меншим, то модулів основної камери стало більше.

Найбільший переворот в дизайні – повернення до гранованої форми за типом 5S. Саме це сталось в 2020-му році. А так нічого особливого – преміальні матеріали, одне і те ж надкушене яблуко посередині, то трохи зверху. Нудьга загалом.

Для прихильників Android-а відкрита “неосяжна” друга частка ринку. Там і голографічні мерехтливі задні кришки з космічними текстурами, датчик відбитка пальця то ззаду, то спереду або взагалі збоку. Добре, якщо фронталочка просто вгорі збоку або посередині, іноді вона висувна або … основна, ось так – основна камера, яка обертається по вашій команді. Смартфони, які складаються вертикально або горизонтально є тільки на базі Android.

З ціновим діапазоном у андроїдів теж зручніше – від 100 доларів і до “нескінченності”. Ціни на айфони стабільно високі, а на застарілі моделі ціна падає повільно. Але це не так вже й погано, адже купивши свіжий iPhone, ви років 5 будете “в темі”, якщо враховувати базові потреби. Актуалізують девайс якраз оновлення ОС.

Деякі бренди доповнюють основну ОС власними прошивками, наприклад Xiaomi зі своєю MIUI, яка значно змінює інтерфейс та оптимізує саму платформу.

Зв'язок з іншими девайсами

У Apple в цьому плані ціла екосистема. Всі дані синхронізуються на ваших пристроях від цього бренду. Наприклад, ви можете зробити фото на айфон і відразу приступити до обробки на вашому Макбуці. Так само зручно справи йдуть з керуванням рахунками. Але не варто переживати за те, що зловмисники заволодіють одним з девайсів і спустять всі ваші гроші. Купертіновці продумали цей момент. FaceID, відбитки пальця… Інформація в екосистемі з ваших девайсів Apple – тільки ваша і без вашого дозволу до неї ніхто не добереться.

Щось схоже є у Сяомі. Китайці зробили зі свого смартфона пульт від всього іншого, що є в їхньому асортименті і навіть у конкурентів, за допомогою інфрачервоного датчика. У цьому випадку особливо зручно керувати кліматичною технікою, розумним світлом і т.д.

Але якщо у вас, наприклад, смартфон Samsung, а ноут – HP, то синхронізуватися доведеться за допомогою пошти. Це стара схема, досить робоча, але не супер комфортна. Можна уникнути незручностей та завантажити додаток для розумного світла та кондиціонера в Google Play або AppStore, але враження вже не ті.

Взаємодія з начинкою

AnTuTu заявляє про некоректність порівняння результатів тестування смартфонів на різних операційних системах. Все від того, що алгоритми роботи у цих ОС різні. На ділі відгук у двоядерного айфона з оновленою iOS14 швидше, ніж у деяких андроїдів з 6-ядерними двигунами. А камера з гіршою роздільною здатністю робить гідні знімки в порівнянні з новинками ринку з альтернативною ОС.

Але у iOS немає тих віджетів, що є на Android. Після розблокування ви відразу бачите “робочий стіл” з додатками, а в альтернативній ОС – час, погоду, щось опціональне, обране вами та основні програми.

У будь-якому випадку, допоможе особистий тест. Обговоріть переваги і недоліки обох ОС з друзями або спробуйте альтернативний варіант, новий для вас. Поки не спробуєш, не дізнаєшся – ця фраза актуальна і тут.

0
Схожі публікації