Чому не варто брати «сірий» айфон
 Чому не варто брати «сірий» айфон
Зміст

Знижка в 4-5 тисяч здається привабливою, коли мова йде про найбажаніший смартфон. Але в гонитві за економією можна втратити набагато більше, залишитися без сервісу або взагалі – з підробкою на руках. «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі», казав барон Ротшильд. Точку зору одного з найвідоміших банкірів в історії варто перейняти, особливо в питанні техніки й гаджетів.

«Сірий» айфон, що це?

Це смартфон, який ввезений на територію країни нелегально. Ніяких сертифікатів не має, офіційного контракту з брендом у продавця не укладено, митний збір не сплачено, всі бюрократичні рівні офіційного реселлера не пройдені, тож немає ПДВ (податку на додану вартість) – це до 20% від вартості смартфона.

Не дивлячись на порушення закону, це переважно оригінальні айфони. Тільки польські, наприклад. Найчастіше неофіційні виробники возять айфони в Україну з європейських країн.

Крім того, контрабандний айфон може бути refurbished – відновлений або оновлений в перекладі з англійської. У кращому випадку – оновлений самим виробником, переупакований та з відповідним маркуванням на коробці. Відновлені виробником апарати нічим не гірше нових з річною гарантією, але нижче за ціною.

Відновлювати і перепродавати айфони може і продавець, але таке “відновлення” значно поступається оригінальному. Немає належної сертифікації та маркування – справжній кіт в мішку.

Що поганого в «сірому» Айфоні?

  • Він без гарантії. (Оригінальний айфон від офіційного реселлера – 1 рік гарантії);
  • гарантійний та післягарантійний сервіс на сірому ринку – сумнівний. Контрабандному айфону – таке ж контрабандне обладнання, запчастини незрозумілого походження. Виробник не допускає продаж оригінальних запчастин на вільному ринку (тільки в авторизованих точках, за контрактом з Apple);
  • є сумніви на рахунок шляху, який пройдено конкретно цим девайсом від виробника до вашої кишені, можливо він був розкритий, отримав непотрібні програмні оновлення, не підтримує потрібну мову, і формати зв’язку;
  • адаптер живлення. Ще є шанси придбати айфон з повною комплектацією, на сірому ринку їх навіть більше, але звертайте увагу на конфігурацію адаптера, якщо європейський варіант підходить українському користувачеві, то наприклад моделі з Великобританії, ОАЕ або Китаю – ні.

Купуючи контрабандний айфон ви відмовляєтеся від багатьох привілеїв, які дає сам бренд у співпраці з авторизованим реселлером:

  • гарантійний та післягарантійний сервіс; 
  • оригінальні деталі;
  • гарантію на ремонт 180 днів (ну у нас точно так);
  • програмне забезпечення налаштоване під ваш регіон;
  • непохитну впевненість в оригінальності девайса.

Остаточне рішення за вами. Можна користуватися телефоном настільки акуратно, що він за 2-3 роки активного користування не потребуватиме ремонту, призвичаїтися жити із закордонними налаштуваннями в ньому, але мінімізувати ризики – корисно для нервів та бюджету. Альтернативне рішення на противагу не зовсім законній економії – оплата частинами.

0
Схожі публікації