Як створити власну атмосферу в орендованому житлі

Кімнати в гуртожитку або комуналці, орендовані квартири в різних цінових категоріях і з будь-яким рівнем облаштування часто виглядають незатишно. Це місце пахне чужим запахом, попередні мешканці залишили сліди, а сусіди накладають на ваше повсякденне життя свій відбиток. Незважаючи на всі обставини, можна перетворити орендоване житло в своє “місце сили”.

Ґрунтовне прибирання

“Обстежуйте” орендований вами простір по максимуму. Добре, зробити це на етапі вибору житла, в іншому випадку, можете виявити щось неприємне вже після підписання договору. Найскладніший вихід – переселятися знову, альтернатива – домовлятися з господарями або вирішувати проблему самостійно.

Все, що не потрібно вам, господарям житла і нікому більше не належить, можна викинути. Викидання мотлоху – взагалі дуже корисна практика в усіх випадках. Прослідкуйте, щоб все, що зламано, було полагоджено або прибрано зовсім. Наприклад, надбиті чашки або облізлі килими (і таке буває).

Круто, якщо квартира “піддалася” професійному клінінгу, але так буває не завжди і, в основному, у випадках з солідним бюджетом. Надійно буде, якщо ви візьметеся за прибирання самі. Це вже серйозна взаємодія з простором, ви вільні робити те, що влаштовує вас, використовувати свої засоби, з улюбленими запахами і текстурами.

Запахи разом з пилом найбільше вбирають штори, килими і м’які меблі. Добре б помити навіть стіни. Нехай жоден сантиметр вашого нового гніздечка не залишиться без уваги та очищення.

Перестановка, наповнення інтер’єру

У маленькому просторі меблі найчастіше розташовані єдиним вірним / можливим способом. Подумайте над ідеєю поміняти меблі місцями, якщо це можливо, або перетворіть приміщення за допомогою інших елементів дизайну.

Ковдра – універсальний спосіб виправити все, що не задовольняє ваш смак. Диван, крісло, стілець можна накрити ковдрою, ви відразу поміняєте колір і текстуру, закриєте недоліки, якщо вони є. Крім того, ця річ – ваша, нова або стара, вона належить вам і ви заберете її з собою при переїзді. Це заспокоює.

Освітлення може кардинально змінити настрій вашого інтер’єру. Традиційне стельове можна замінити настінним або настільним. Орієнтуйтеся згідно своїх відчуттів, слабке тепле світло розслабляє, налаштовує на міцний сон, а для роботи і бадьорого настрою потрібен досить яскравий, денний.

Тут так само можна експериментувати зі шторами. Їх колір і структура змінюють яскравість природного денного світла, а крізь горизонтальні жалюзі сонце проходить не повністю, це виглядає ефектно.

Як не крути, квартира оживає, коли її заповнюють речі нового мешканця. Тут робіть по максимуму і з користю для себе. Рослини, картини, фото, панно зі стильним зображенням або будь-яким інформаційним навантаженням, яке знаходить відгук у вашій свідомості або серці – те, що треба. Ваш килимок для йоги, мольберт, якщо ви малюєте, гантельки, гітара, улюблені туфлі, або навіть плюшева іграшка – ваше рідне, нехай воно буде в вашому полі зору.

Запахи

Якщо ви поставилися до першого пункту максимально серйозно, то зараз у вашому домі пахне чистотою. Якщо все добре, прийшов час впроваджувати приємний аромат. Особливий аромат допоможе створити настрій і приємну асоціацію. Варіантів вистачає:

  • парфумерія для будинку – вишукано і дорого;

  • ультразвукові аромадиффузори;

  • аромалампи;

  • натуральні пахощі;

  • свічки;

  • рум-спреї – просто, швидко й не довго;

  • саше – ефективні, якщо зберігати їх в шафі, білизна вбирає аромат.

Все, що горить – потенційно небезпечно, зате бюджетно. Не залишайте запалені пахощі, традиційні аромалампи і свічки без нагляду, ставте їх далеко від легкозаймистих предметів та переконайтеся що діти і тварини не доберуться до вогню (якщо вони у вас є).

Ультразвукові аромадиффузори – корисна інвестиція в комфорт. Він розпорошує аромат, не нагріваючись і не порушуючи молекули масел. Можна використовувати різні ефірні композиції, для бадьорості, розслаблення або підвищення імунітету, зберігаючи впевненість в тому, що це діє. Природні ароматизатори завжди краще, але дорожче. До речі, аромадиффузори часто використовуються як нічник. Такі прилади дають м’яке приглушене світло, що додає затишку.

Ритуали

Не магічні, шаманські, а найпростіші, побутові – дії, які ви повторюєте кожен день. Нашому мозку важлива розміреність життя, щоб відчувати себе в безпеці.

Кладіть сумку повертаючись додому на одне й те ж місце, пийте каву з однієї і тієї ж улюбленої чашки щоранку перед роботою чи навчанням, навіть включення аромадиффузору або запалювання свічки – вже ритуал, особливо якщо він повторюється щоденно.

Нехай ці ритуали будуть красивими і приємними, а не “щовечора я приходжу додому і мию посуд”. Хоча, якщо вам подобається перетворювати брудне в чисте, то чому б і ні.

Тільки по справжньому відпочиваючи і насолоджуючись перебуванням в своїй оселі, ви зможете відновити свої сили для нового дня і проживати кожен день із задоволенням. Облаштуйте простір під себе по допустимому максимуму, відчуйте себе вдома, і ви помітите, як ваші справи підуть в гору!