Як не втомитися, відпочиваючи з дітьми

Спільні прогулянки, походи, пікніки і свята добре запам’ятовуються, на них частково тримається враження про дитинство навіть у дорослому житті. Єдине, що може зіпсувати свято – роздратовані і втомлені мама, тато та інші дорослі. Щоб цього не сталося, треба ВІДПОЧИВАТИ всім. Ми розповімо, як.

Організовуйте відпочинок відповідно до віку

Від народження до року дитині добре там, де добре мамі. Головне, щоб малюк вчасно їв і спав. Діти в цьому віці сплять по 2-3 рази на день. Не нехтуйте режимом, це загрожує надмірним збудженням та істерикою, що гарантовано затьмарить відпочинок. Єдиний нюанс – передбачте час та місце, де малюку можна як слід поповзати.

У 2-4 рочки у діточок маленький “запас ходу”, вони швидко втомлюються і просяться на руки. Для них краще тримати коляску або самокат з сидінням на готові або організувати все так, щоб дорога пішки була недовгою.

4-6 років. Чим менше діти, тим нижче темп і витривалість. Щоб поїсти, подивитися визначні пам’ятки, зайняти місце в театрі, цирку або іншому громадському місці, вам знадобитися в 2-3 рази більше часу. Враховуйте це, інакше будете спізнюватися і нервувати, малюк це помітить. У цьому віці їм уже цікаві нетривалі вистави з яскравим, динамічним і простим для розуміння сюжетом.

7-10 років – це час, коли вже треба питати думку дитини, на рахунок таких серйозних справ, як відпочинок на вихідних. Давайте свободу вибору дитині, відкрито обговорюйте питання і шукайте компромісне рішення з цього приводу, не забувайте про свої бажання, але й не бійтеся ризикувати. Діти також здатні нормально “переварити” меншу кількість вражень, пам’ятайте про це.

Від підлітка ви взагалі можете почути, що відпочивати з вами він не хоче. Навіть якщо вам би і хотілося, не наполягайте. Просто переконайтеся, що ваша дитина направляється в пристойне безпечне місце з телефоном, на рахунку якого достатньо грошей і повний заряд, в кишені є гроші на перекус і на поїздку. А самі в цей час відпочиньте так, як давно хотілося. Гарна ідея – ненав’язливо контролювати місце розташування дитини за допомогою смарт-годинника. Ви не опікаєте його насильно, але знаєте, де він знаходиться. Це заспокоює.

Підлітки прагнуть самостійності, дайте їм її наскільки це можливо! Нехай сам визначається з вашим спільним дозвіллям, бере активну участь в ухваленні остаточного рішення. Він уже майже такий же дорослий як і ви, але недосвідчений (у всьому). Нехай отримує досвід з вашою ненав’язливою підтримкою.

Змиріться з безладом

Зараз перфекціоністам буде трішки боляче: порядку з дітьми бути не може. Він витре палець від шоколадної цукерки по чистій випрасуваній футболці, розкидає іграшки і не захоче прибирати, буде виходити за поля під час малювання і часто робити все не так, як ви собі уявляли.

Ось рекомендації, які трохи врятують ваші нерви:

  • не надягайте світлий, маркий, дорогий одяг і взуття на “маркі” заходи. Ні на себе, ні на дитину;

  • фільтруйте іграшки, але обережно. Переглядайте “арсенал” час від часу і очищайте його від порожніх коробок, обгорток від цукерок, каменів і речей, які у вас віджали. Потрібне забирайте, непотрібне – у смітник. Але не забирайте те, з чим дитина грає постійно і точно помітить пропажу. Це стрес і втрата. Можливо малюк уявляв чарівну паличку з цього шматка дерева, який приніс з парку;

  • спробуйте забруднитися або влаштувати безлад з дитиною навмисно. Пробудіть свою внутрішню дитину, подивіться, що буде якщо розширити свої внутрішні кордони. Дитина буде в захваті, відпочинок йому сподобається точно, а для вас – це корисна робота над собою.

Обирайте хорошу компанію

Це особливо потрібно, поки дитина маленька. У перші роки життя ви формуєте йому оточення і задаєте ритм. Активні, доброзичливі діти та їх батьки з активною життєвою позицією, “only positive vibes” – ось що вам потрібно для повноцінного відпочинку. Малюки грають, ви спілкуєтеся на цікаві теми, без пліток, чуток та розмов про коронавірус.

Пошукайте таких друзів в своєму нинішньому оточенні або знайдіть їх в соц.мережах. Ще один спосіб – познайомитися з батьками малюків, з якими подобається грати вашій дитині на майданчику або в дитячому садку. Якщо ігри у них в позитивному ключі, а контакт налагоджений легко, – це ваш варіант. Ідея спільного відпочинку можливо їм сподобається.

Дотримуйтесь розпорядку дня

Продумайте відпочинок без шкоди для основних ритуалів – пробудження, прийомів їжі, обіднього сну (якщо він є) і відходу до сну ввечері. Для дітей, особливо маленьких, важливо мати в кожному дні, те, що незмінно повторюється. Нехай це буде режим. Пізній кіноперегляд – звучить круто і заманливо, але ламає наступний день. Плани встати раніше найчастіше не збуваються. А упущений денний сон, може обернутися істерикою у трирічки – малюк не зможе впоратися з втомою, він хоче продовження веселощів, але вже не може, – це їх страшенно дратує.

Тільки безпечні розваги

Ви знаєте характер своєї дитини, особливо якщо вона вже підросла. Не йдіть в вітряний день на море, якщо знаєте, що він може не послухатися і поплисти далеко. Не влаштовуйте з трирічними дітьми шашлики, інакше будете переживати за їх зустріч з гарячим мангалом.

Тут мова йде не стільки про безпеку дитини, скільки про ваші нерви. Ясна річ, при вас дитина не залізе у відкрите вікно, або не схопиться за мангал, але скільки сил і нервів ви витратите, щоб її від цього вберегти? А підлітка в деяких випадках зупинити просто неможливо, вони із задоволенням все роблять навпаки. Спільний відпочинок полягає в тому, що в розслабленому стані перебувають усі! Від цього і відштовхуйтеся у виборі спільного дозвілля.

Всі потенційно небезпечні заходи організовуйте з захистом (шоломи, наколінники, налокітники), беріть аптечку з собою. Вона швидше за все не знадобиться, але вам буде спокійніше.

Нехай час проведений разом запам’ятається найкращим чином! Підбирайте розваги, які будуть цікаві всім, радійте, сповільнюйтеся, розслабляйтеся і не бійтеся забруднитися. Гарного відпочинку та приємних вражень!