Щось новеньке в світі Apple: iOS15
В рамках щорічної конференції для розробників WWDC, 7 червня в онлайн-форматі, було презентовано iOS 15. Що нам відомо про це оновлення на сьогоднішній день? Які пристрої його будуть підтримувати? Які нові фішки завезли в систему? Коли вийде нова iOS?
На перший погляд, ніяких кардинальних змін не відбулося в порівнянні з попередньою версією системи, проте є досить цікаві оновлення, про які буде йти мова нижче.
Які пристрої отримають оновлення?
З самого початку, в мережі точилися суперечки про перелік пристроїв, на яких буде працювати оновлена система – спочатку була інформація про те, що айфони на базі процесора А9 залишаться за бортом, це моделі iPhone 6s, 6s plus, які випускались у вересні 2015 року і iPhone SE першого покоління.
Проте, компанія зробила безпрецедентний крок – оновитись до iOS 15 зможуть моделі з 6 покоління, а це на секундочку пристрої, котрим на момент релізу 6 років (!!!) і мінімум ще рік підтримки буде. Тобто 7 річні телефони будуть працювати на новій системі. Айфони здатні залишатися актуальними до семи років – це вагома причина любити (купити) смартфон Еппл.
Повний перелік моделей, які отримають обнову:
- новинки 2021 року;
- весь модельний ряд iPhone 12 і iPhone 11;
- XS, XS Max;
- XR;
- X;
- 8, 8 Plus;
- iPhone 7, 7 Plus;
- 6s, 6s Plus;
- iPhone SE обох поколінь.
Фішки iOS15
У порівнянні з iOS 14 в новій системі не так багато змін, особливо візуальних, ознайомимося з основними з них:
FaceTime
Дзвінки тепер будуть можливі не лише на пристроях з iOS, добавили підтримку Windows і Android через браузер, причому запросити в конференцію можна буде за посиланням – просто відправити необхідному адресату, і канал зв’язку буде захищений наскрізним шифруванням.
Також додали технологію підтримки об’ємного звуку Spatial Audio – тепер має бути відчуття більш живого, як в реальності, спілкування, крім того звук буде йти з того боку, де на екрані візуально розміщене вікно співрозмовника. Звук можна налаштувати так, щоб був відсічений фоновий шум і чути лише голос співрозмовника. При згортанні конференції, на екрані буде видно одного із учасників бесіди – того, який в даний момент говорить, і відео перемикатиметься на інших, якщо вони почнуть говорити.
З’явилась цікава функція SharePlay – спільний перегляд відео, музики, з можливістю синхронізації відтворення контенту для всіх учасників, поки що заявлена підтримка сервісів TikTok, HBO Max, Paramount+, ESPN+, Twitch, Disney+. За Netflix мовчать, хоча необхідність підтримки такого популярного сервісу очевидна. Також під час спільного перегляду, можна перемикатись між своїми пристроями iPhone, iPad, iMac, все буде синхронізуватись в режимі реального часу.
Додали ще одну, часом, дуже необхідну опцію – можливість транслювати вміст свого екрану, може знадобитись, якщо комусь потрібна допомога в налаштуванні телефону чи якогось додатку. Додали підтримку портретного режиму з розмиттям фону і фокусом на обличчі під час конференції.
Фокус
Режим «Фокусування» – дає можливість працювати з профілями, в залежності від потреби і налаштовувати їх під себе:
- обрати які сповіщення і від яких додатків хочеш отримувати;
- хто може тобі зателефонувати, написати;
- отримати одне велике сповіщення в якому будуть агреговані найважливіші повідомлення із соціальних мереж та інших додатків.
iCloud+
Оновлена підписка включає Private Relay. Простими словами – своєрідний VPN, який робить користування в браузері анонімним. Також з’явилась можливість приховати електронну пошту з метою зменшення отримуваного спаму від різних сайтів і інтернет-магазинів. Плюс для власників камер відео нагляду HomeKit – необмежений доступ до сховища, для зберігання записів відеоспостереження.
У фотогалереї додали можливість перегляду і редагування EXIF даних фотографії (на яку камеру відбувалася зйомка, умови, локація, або з якого додатку імпортована). Також фото тепер можна «перетягнути» з галереї в інший додаток, наприклад, месенджер за допомогою функції «drag and drop». Також з’явилась функція історій, яка, на основі вмісту галереї, нагадує про різні моменти з життя, їх можна редагувати, добавляти музику з Apple Music.
Функція Shared with you – посилання, отримані від друзів, будуть групуватись по категоріях, залежно від вмісту, і крім цього будуть доступні у відповідних додатках, таким чином це прискорить пошук, наприклад, фото – не треба буде листати месенджер, вони є в окремому розділі «Фото».
Тепер можна буде додати довірену особу, яка зі своїм обліковим записом матиме доступ до телефону в разі непередбачуваних обставин.
Live Text
За допомогою камери, або з наявного зображення, можна розпізнати текст, номер телефону, електронну пошту – і скопіювати його в інший додаток, або напряму зателефонувати чи написати. Розширили функціонал Spotlight – можна здійснювати пошук по вмісту фотографій. Перекладач – при виділенні тексту, можна його відразу перекласти.
Локатор
Можливість пошуку мітки чи пристрою з підтримкою цієї функції, повністю розрядженого і вимкненого, і навіть скинутого до заводських налаштувань айфону. Перенос даних під час міграції на новий айфон – безліміт iCloud на 3 тижні для перенесення даних.
Покращили додаток погоди – добавили карту, детальний прогноз, анімований фон, додаток став більш схожий на детальний прогноз погоди. Покращили навігацію, більш детальні карти, 3D глобус, маршрути Apple Maps в AR. Додаток Wallet дозволить зберігати цифрові ключі від автомобіля (анонсовано на BMW), ключі від готелю, документи – паспорт, посвідчення водія.
Інші оновлення
- Safari. Строку пошуку перемістили вниз, додали підтримку розширень, які можна встановити з App Store;
- Memoji. Можна більше кастомізувати – міняти різнокольорові головні убори, колір очей, одяг, додати кисневу трубку і ін;
- для кожного додатку можна буде зробити індивідуальні налаштування вигляду тексту, іконок, прозорості, контрастності;
- покращення для зйомки. Камера iPhone 12, 12 Рro буде краще знімати панорами. У відео QuickTake можна змінювати масштаб;
- робота Siri в офлайн режимі, покращення в принципі алгоритму роботи і швидкодії;
- ще одна цікава фішка – можна відмовитись від оновлення на 15 версію ОС, і надалі просто отримувати патчі безпеки.
Для яких моделей оновлення буде частковим?
Не всі телефони отримають вищевказані фішки, айфони на старішому чіпу за A12 Bionic отримають наступні функції:
- оновлений «Локатор»;
-
режим «Фокус»;
-
оновлений браузер Safari з підтримкою розширень;
-
групування сповіщень за день в одну добірку;
-
розширений режим «Не турбувати»;
-
вхід на сайти по біометричним даним.
Дата виходу
Всіх цікавить дата виходу iOS 15 – в більшості джерел зазначено доволі лаконічно – осінь 2021 року. Якщо врахувати те, що на сьогоднішній день уже вийшла 5 бета версія – і це якраз середина, і надалі вийде ще 5 тестових версій з інтервалом по одній щотижня, то можна спрогнозувати коли вийде iOS 15 – орієнтовно в період з 14 по 21 вересня.