Що робити, якщо не вдається медитувати

Користь і яскравість ефекту медитацій важко переоцінити. Це унікальний, безпечний і безкоштовний спосіб розслабитися, перезавантажитися, очистити свою свідомість від небажаних думок і перетворити своє життя на краще. Але в будь-якому випадку потрібна концентрація, а це – найскладніше.

Правильна підготовка

Тут важливо бути в безпеці, без психологічної напруги і щоб ніхто не смикав. Зробіть все, щоб бути “душею і тілом” на місці і не переживайте з аби якого приводу. Залиште дитину під наглядом довіреної людини, не ставте на час медитації пиріг в духовку, і не починайте за півгодини до роботи. Зробіть все, щоб повністю віддатися цьому процесу.

Одягніть зручний одяг, зберіть волосся, якщо воно заважає. Прийміть позу, в якій вам зручно. “Поза” може бути обрана відповідно до методу, який ви обрали для себе або відповідно до своїх вимог, – медитувати можна і гуляючи в парку. Але найважливіша частина підготовки – досконально знати, що ви збираєтеся робити і до чого це призведе.

Залежить від того, з якого боку подивитися

На це заняття можна дивитися з медичного і з езотеричного боку. З медичної точки зору це реальний і дієвий метод лікування, який допомагає налагодити якість сну, зняти напругу, використовується при лікуванні депресії, як допоміжний або навіть основний метод (на початкових стадіях захворювання).

Езотерики вважають, що за допомогою медитацій можна “чистити чакри”, виконувати свої бажання, міняти якість життя, покращувати “особистий фронт”, бізнес і все що завгодно. Перебуваючи в медитативному стані потрібно візуалізувати свою мрію, за певними правилами, і так вона швидше за все збудеться. Не виключені, так би мовити, і випадки провидіння.

Після двох місяців регулярних медитацій в структурі мозку відбуваються позитивні зміни, змінюється гормональний фон, поліпшується стан психіки. Це результати дослідження, опублікованого в 2011 році в журналі Psychiatry Research: Neuroimaging. Тут все безпечно і по чесному, безперечно варто спробувати і бути в своїх спробах старанним!

Допоміжні методи

Допомогти в цій справі можуть аудіозаписи, подкасти та курси. Вони бувають платними або подаються безкоштовно в соціальних мережах або на YouTube. Там справа йде так: фахівець (психолог, гіпнолог) вимовляє мантру або ряд питань, тверджень, афірмації, які мають на наше несвідоме певний вплив.

Найчастіше фахівець каже під розслаблюючу музику, з певним ритмом. Таким чином ви досить швидко перейдете в стан поверхневого сну. У цьому стані, все вами почуте засвоїться і через кілька сеансів ви вже помітите ефект.

Яким він буде – вже інше питання. Обираючи безкоштовні медитації на просторах інтернету, ви самі несете відповідальність за наслідки. Якщо у вас є куратор – це простіше, надійніше та безпечніше. Він проконсультує і направить в потрібне русло, якщо щось йде не так, або у вас трапився “відкат”, тобто медитація дає зворотний ефект.

Такий метод підходить для роботи з певною проблемою. Але найперша і дієва допомога стривоженому і втомленому мозку – майндфулнес, усвідомленість, або перебування в поточному моменті.

Майндфулнес добре описаний в книзі “Чудо Усвідомленості” Тит Нат Хана, вона коротка і в ній максимально ясно позначена користь концентрації на тому, що відбувається з нами в моменті.