Що ми можемо зробити для екології
Нагадуємо вам прості способи стати для нашої планети менш шкідливими, без фанатизму і з максимальним комфортом.
Що там з переробкою?
Будемо чесними, в нашій країні вона організована погано, в основному волонтерськими зусиллями. Робота над переробкою та утилізацією сміття буде відчутною, коли стане масовою. Поки статистика гнітюча. Хочете змін, починайте з себе. Це простіше і вигідніше, ніж ви думаєте.
Метал – в металобрухт, папір – в макулатуру, пластик – до пластику (і поменше), скло до скла. Пункти прийому є в кожному місті, але їх менше, ніж хотілося б, доведеться трохи повозитися. Везіть зібране самі або замовте вивезення відходів, в пунктах прийому є і така послуга, але вони не завжди згодні їхати за маленькими об’ємами. Це вагомий привід запропонувати метод сортування відходів сусідам. Тоді сміття збереться більше.
Утилізуємо відходи вдома
Компостне відро – резервуар літрів на 20 з краником та щільною кришкою. Туди можна складати все, крім тваринних жирів. Додаючи бактерії Бокаши, ви запускаєте процес переробки. Частина переробленого стікає у вигляді рідини, яку можна розбавляти водою і використовувати для поливу квітів. Тверда частина – вже повноцінне добриво. Його можна використовувати в садівництві або просто викидати (але не в закритому поліетиленовому пакеті!).
Якщо ви все зробите правильно, буде ненав’язливий запах розсолу або яблучного оцту. Коли відро закрите – запах не відчувається. Вартість відра – 350 грн, вартість бактерій – до 200.
Це просто й вигідно. З таким розкладом (чарівне відро + кілька коробок для різних видів сміття) не треба буде носити сміття кожен день, всі ємності будуть наповняться повільно, а запаху не буде. Їдкий неприємний запах сміття – наслідок того, що з усього, що ви викидаєте в одну ємність, виходить “коктейль”.
Багаторазовий посуд
Зробіть собі приємно, купіть гарну чашку і робіть каву в ній, якщо ви на роботі, не біжіть зі тетрапаком в руці, а зупиніться в кав’ярні і насолоджуйтеся напоєм з керамічної чашки. На пікнік візьміть келихи, в свій день народження на роботі запропонуйте колегам взяти свою чашку для святкової коли.
Кавові стаканчики в основному зроблені з паперу, але у них є поліпропіленовий прошарок, саме тому вони і не пропускають рідину. Крім того їх не роблять з другосортної сировини. Для кавових стаканчиків вирубують дерева. Що вже говорити про пластикові стакани – вони погано тримають форму, виглядають не естетично, а для гарячого – не підходять.
Екологічний фреон
Вже як 10 років в Америці та Європі скорочують використання небезпечного для озонового шару фреону R-22. У сертифікованих, якісних аерозолях, побутової та промислової техніки, автомобілях використовують безпечні види фреону – R-134, R-410.
В асортименті Цитруса представлені кондиціонери з екологічним фреоном, в різних цінових категоріях. Бути eco-friendly – досить дешево. А обираючи агрегат з інверторним компресором, ви ще й заощадите електроенергію. Такі самостійно підтримують задану температуру з мінімальними витратами енергії. Левова частка електроенергії в Україні видобувається старим не екологічним шляхом, на теплоелектростанціях.
Багаторазові пакети і ємності для зберігання
Одна-дві великі авоськи, з десяток маленьких, сіточки і щільні тканинні мішечки для сипучих продуктів. Їх можна прати, етикетки легко клеються та віддираються. Це екологічно, естетично і не шарудить!
Тканинна сумка може стати крутим елементом стилю. Зараз пропозицій багато і всі вони цікаві, – від фірмового мерчу до унікальних дизайнерських сумок-шоперів.
Скляні судочки виглядають естетично, їх зі спокійною душею можна класти в мікрохвильовку, вони довше зберігають презентабельний вигляд, в той час як пластикові з часом втрачають свою прозорість і частенько вбирають запах їжі, яка знаходиться всередині.
Електротранспорт
Майбутнє настало, тепер можна купити автомобіль улюбленої марки в електро варіанті. Зарядні станції є навіть в маленьких віддалених містах, та й з зарядкою проблем немає, це ж електрика!
Вартість електрокара – від 30 000$. Електротранспорт у Цитрус – безцінно (від 4500 до 50 000 грн). Перевага гіроскутеров, електросамокатів і моноколес в тому, що з ними не потрібні водійські права, не треба чекати 18 років, можна кататися по тротуарах і пробки не зважають. Але ми нагадуємо, що Safety First, тому не виїжджайте на “велику дорогу”, якщо не впевнені своїх навичках, напідпитку або вам 10 років, але ви дуже сміливий.