Selfpartnering: корисний психологічний тренд

Селфпартнерінг – це партнерство або навіть роман з собою. Важлива штука для здоров’я, яку варто практикувати! І не важливо, є у вас партнер чи ні. Це можливість поліпшити відносини з собою і з навколишнім світом. Ви ж чули фразу “Хочеш змінити світ – почни з себе”?

Любов до себе – вибір на користь власного благополуччя і комфорту без шкоди для інших і сорому, якщо раптом ваша картина життя не збігається з загальноприйнятою в суспільстві.

Прислухайтеся до себе

Ми часто буваємо націлені на успіх і благополуччя назовні: виконати (перевиконати) план на роботі, приділити увагу дітям, допомогти батькам, “відрозмовляти” непотрібні розмови зі знайомими, сусідами, співробітниками, вислухати ниючого товариша через власну ввічливість. Після робочого дня, вдома починається суворий побут, з ним теж треба розбиратися.

Іноді в бесідах теми зачіпаються найнеприємніші! “Часики то тикают”, питання і коментарі про ваше особисте життя, роботу, зовнішність або навіть фінанси. Оточення чекає від вас певних дій, які не хочеться робити, але ви робите. І це головна проблема – робити те, що не хочеться, обирати між дискомфортом і почуттям провини. Результат – ненависна робота, партнер з яким немає іскри і взаємопорозуміння, життя, яке не влаштовує.

Самоїдство – часте явище і антонім селфпартнерінгу. Це коли замість твердження “Молодець, відмінно попрацював, зроби ще трохи, все обов’язково вийде” в голові крутиться інше: “Погано, мало, недостатньо, треба більше, ти все робиш не так!” Терміново міняйте другу установку на першу. Якщо ви впізнали себе в цій картині – потрібен перепочинок і перегляд життєвих цінностей.

Відпочиньте по-справжньому

Коли ми втомлюємося, знижується наша здатність вигадувати нові ідеї, об’єктивно оцінювати ситуацію і приймати розумні рішення. Відпочинок – це не кіно пізно вночі з десертом в прикуску, і не 12 годин сну після, а зовсім інше!

Об’єктивне і правдиве твердження – здорове харчування, регулярний сон і фізична активність роблять наше життя кращим. Серед безлічі дієт і алгоритмів в харчуванні можна знайти те, що підійде вам, тільки потрібно пробувати. Так само і в русі: йога, танці, заняття в тренажерному залі, біг, плавання, гімнастика… Обирайте те, що вам зручно і цікаво. Керуйтеся своїми почуттями, вивчіть питання самі, а не користуйтеся порадами ззовні.

Вже через пару тижнів здорового відпочинку без поблажок, гострота почуттів і свідомості зросте. Ви почнете краще чути себе, прийдуть нові ідеї!

Насолоджуйтесь часом наодинці з собою

Складіть список справ, які точно вам сподобаються і принесуть користь розуму та тілу. Напевно є ті завдання, які ви поставили собі давно, але через завантаженість, відклали в довгий ящик. Прочитайте давно заплановану книгу, сходіть на пляж, до якого не могли дістатися кілька місяців, займіться особистим простором, це захоплююче!

Зосередьте свою увагу на собі, позитивних новинах, приємних дрібницях і радісних подіях у вашому житті. Будьте готові до невеликого бунту із зовнішнього боку. Для представників старого гарту, зосередженість на своїх бажаннях і потребах, а не на самовідданому “служінні суспільству” – дикість. Але правильно розставивши пріоритети, ви відчуєте приємний смак життя, підвищите свою продуктивність без перевтоми і станете хорошим прикладом для близьких.