Погані міфи про йогу
Рано чи пізно ми приходимо до пошуку фізичної активності, яка нам довподоби . Йога – один з яскравих пунктів в спортивному “атласі”, хоч це по суті і не спорт. Розвінчуємо погані міфи і ненав’язливо рекомендуємо спробувати її в цій статті.
Йога й в Африці йога. Усі типи приблизно однакові.
Кожний її різновид – це підвищена увага до дихання і комплексний вплив на все тіло. Але способи виконання вправ (асан) відрізняються. Наприклад, флай-йога – традиційні асани, що виконуються з використанням гамака, у повітрі. Тут більше можливостей для розтяжки. Бікрам – силові вправи в приміщенні з температурою 36-40 градусів і при високій вологості – відмінний спосіб схуднути. Кундаліні-йога – особливий медитативний процес, сподобається тим, хто хоче навчитися розслаблятися й дихати правильно. Це далеко не всі різновиди. Перед початком занять визначте свою мету і виходячи з цього, обирайте стиль.
Йогою м’язи не накачаєш.
Хочете м’язи – обирайте силову йогу. Ви відчуєте результат вже в процесі. Наприклад, елементарна поза стільця (Уткатасана). Тут відмінно працюють м’язи стегон і спини. Затримавшись в одній позі на деякий час, утримуючи глибоке рівномірне дихання, ви ще й живите м’язи киснем. А це одне з основних умов їх росту. З підтримкою тіла в тонусі і придбанням приємного рельєфу на “цивільному” рівні йога впорається. Для видатних результатів в короткі терміни потрібні тренування у спортивній залі.
Це нудно.
Не любите застигати на місці – обирайте динамічну віньяса йогу. Енергійна зміна асан, зосередженість на правильності їх виконання вас захопить. Особливо весело початківцям – коли баланс вдається тримати не завжди, з розвиненим почуттям гумору вийде посміятися над своїми промахами. Ви швидко поставите собі нову мету – тримати баланс, це дисциплінує.
Всі ваші “веселощі” та їх результативність можна відстежити за допомогою смарт годинника. Найкорисніші функції для йоги є в Apple Watch 5 і годинниках сімейства Garmin.
Йога – це релігія.
Це скоріше продукт індуїзму та буддизму. Система духовного і фізичного вдосконалення. Її практикують прихильники православ’я, католицизму, мусульмани (рідше) та атеїсти. З більшою впевненістю Йогу можна назвати наукою, ніж релігією. Вся її система розроблялася древніми мудрецями (ріші) на основі знань з анатомії, біології і багатьох років практики. Це вчення розвивається до сих пір. Наприклад, Флай-йога була розроблена всього лиш у 2015 році.
Це виключно жіноче заняття.
У нашому рівноправному світі розслаблення й дисципліна тіла потрібні всім однаково. Зверніть увагу на те, що в розробці більшості стилів і напрямків йоги брали участь саме чоловіки. Йога дає переваги в рівній мірі всім, хто шукає гармонію тіла і душі, потребує якісного здорового розслаблення. Практикуйте асани як основний вид фізичної активності або як розвантаження після силових тренувань або командних видів спорту.
«Найважливіше в заняттях йогою – не техніка дихання, знання асан або гнучкість суглобів. Найважливіше – це розстелити килимок і почати займатися.» Так сказав Б. К. С. Айенгар, засновник цілого напряму в йозі, вчитель і письменник. Спробуйте, всупереч сумнівам, почніть з найпростіших вправ і тільки так ви зробите свій висновок.