Обираємо подарунок геймеру без помилок: поради експертів
Кожен геймер знаходить в іграх щось своє: відпочинок після роботи, спосіб зняти стрес, можливість цікаво провести час, а іноді це хобі чи робота мрії, яка приносить дохід!
Людина з таким хоббі із задоволенням занурюється у віртуальну реальність і, безумовно, прагне досягти там успіху. Чим порадувати людину з таким захопленням? Розповідаємо по порядку.
Гра: покроковий вибір
Якщо ви приблизно уявляєте інтереси вашого гравця, диск стане відмінним презентом. До того ж, це одне з найбільш доступних рішень. Все основне ми зібрали в 4 простих кроки:
-
визначте з жанр, тематику, серію та рік випуску. Найкраще прямо запитати про вподобання – так буде простіше зорієнтуватися. Наприклад, якщо гравець пройшов три серії S.T.A.L.K.E.R, велика ймовірність, що він чекає виходу четвертої – «Серце Чорнобиля»;
-
врахуйте досвід користувача. Якщо з дорослими має значення досвід в конкретній тематиці, то для дитини важливо врахувати також обмеження – за віком і за складністю;
-
Уточніть платформу – PC, Xbox 360 або Xbox One від Microsoft, PS3, PS4, PSP або PS Vita від Sony, Wii, Wii U, DS або 3DS від Nintendo, для мобільного геймингу – платформи iOS або Android;
-
визначте бюджет – круті пропозиції можна знайти в різних цінових категоріях.
Важливий нюанс: якщо є можливість обрати колекційне видання – це плюс, такий знак уваги точно запам’ятається. Розширений випуск з одним або кількома бонусами точно принесе задоволення тому, хто в темі.
Що дарувати: ПК або ноутбук? А, може, приставку?
Комп’ютер – це девайс багатофункціональний, він буде використовуватися не тільки для геймингу. Якщо ви хочете зробити такий презент, постарайтеся продумати всі можливі сценарії:
-
якщо це робота, то з якими програмами – наприклад, для обробки графіки потрібна чимала продуктивність, офісні програми набагато менш вимогливі;
-
якщо в пріоритеті мобільність – сміливо купуйте ноутбук. Сучасні топові ноути по ефективності іноді навіть випереджають ПК.
У будь-якому випадку, до геймерського девайсу пред’являються особливі вимоги. Головні критерії вибору:
-
процесор – враховуйте кількість ядер, частоту, покоління: 4-6-8 ядерні моделі з частотами в режимі TurboBoost не нижче 4,0 Ггц, в топових Core i7 і i9 до 4,9 Ггц;
-
відеокарта – від неї залежить плавність геймплея, відсутність затримок між кліком і відображенням на екрані: мінімум 3-4 Гб, рівень від RX540 AMD або NVIDIA GTX 1050Ti, топові варіанти на RTX 2060 і вище з технологією Ray Tracing;
-
дисплей або монітор – має значення частота оновлення. Обирайте варіанти з показником 120 – 144 Гц;
-
обсяги пам’яті: оперативна від 16 Гб, вбудована від 256 Гб;
-
система охолодження – дозволяє грати на максимальних налаштуваннях без зниження ефективності;
-
зручна спеціалізована клавіатура – впливає на маневреність;
-
кількість і тип роз’ємів;
-
підтримка VR;
-
автономність.
Якщо ваш друг або родич грає на приставці, зверніть увагу на нові версії Sony PlayStation, Microsoft Xbox One або консолі Nintendo.
Периферія
З будь-якого бою хочеться вийти переможцем. Швидке реагування, точність рухів, повна свобода – ось, що для цього потрібно. Тому у мишок, клавіатур і геймпадів є своя специфіка:
-
ергономічна форма для зручного захоплення зменшує навантаження на руку;
-
додаткові кнопки для точного управління;
-
можна програмувати клавіші під певну послідовність дій – один клік або натискання буде замінювати кілька операцій;
-
підсвічування + ефектний динамічний дизайн для створення атмосфери.
Окрему увагу варто приділити звучанню. Звукові ефекти не тільки створюють «той самий» вайб, але й допомагають визначити, де противник. Крім того, якісна гарнітура стане в нагоді для спілкування з іншими членами команди в онлайн іграх. А в житті – для прослуховування музики, перегляду фільмів.
Ми рекомендуємо орієнтуватися на повнорозмірні версії з герметичними амбушюрами і легкою вагою. Вкладиші більше підходять для мобільних консолей. А ось тип – дротові або бездротові – залежить від звичок гравця, умов використання.
Щоб з легкістю підібрати клавіатуру, навушники або мишу, вивчайте спеціалізовані геймерські лінійки брендів: Razer, SteelSeries, GamePro, HP, HyperX, Apple. Серед них є як супер-професійні, так і демократичні за ціною пристрою.
Атрибутика та аксесуари
Що робити, якщо все основне вже є? Обирайте аксесуари або Мерч! Тематичні світшоти або футболка не тільки піднімуть настрій, але й доповнять гардероб. Те ж стосується окулярів, шкарпеток, бейсболок. А колекційні фігурки додадуть індивідуальності і надихнуть на перемогу.
Корисним сюрпризом стануть спеціальні меблі, заточені під геймерські потреби. Комфортне ергономічне крісло і відповідний стіл не просто ведуть до поліпшення результатів – вони рівномірно розподіляють навантаження на спину і піклуються про здоров’я.