Наскільки шкідливі гаджети для дітей

Стомлені енергійністю наших дітей або під тиском і вмовляннями “Хочу мультики”, “Хочу гру”, ми дозволяємо їм користуватися гаджетом, щоб вони від нас відстали. Потім ми переживаємо за їх здоров’я і намагаємося заборонити або скоротити їх час зі смартфоном чи планшетом – це завжди може викликати конфлікт. Може не так воно й шкідливо? Підійдіть до цього питання ґрунтовно, звільніть свою совість нарешті і візьміть ситуацію під грамотний усвідомлений контроль.

Wi-Fi та Bluetooth

Завжди знайдеться родич або дама на дитячому майданчику, яка пустить в маси інформацію про шкоду бездротових навушників, вай-фай роутерів і посадить у вашій голові зерно сумніву. Бездротовий інтернет працює на частотах до 5 ГГц, Bluetooth – до 2,5 ГГц, 4G – до 2600 МГц. Ці частоти в рази нижче максимальних допустимих.

Багато різних серйозних вчених намагалися виявити взаємозв’язок раку, серцево-судинних захворювань, безпліддя і пороків розвитку живих істот з використанням “нових” засобів зв’язку. Детальніше про це тут і тут.

Випромінювання від екранів

Найстрашніше в моніторах і дисплеях – зернистість, мерехтіння, відблиски, висока яскравість. Тенденції в створенні екранів для телефонів планшетів і моніторів наступні: більше точок на дюйм (зменшити зернистість), більше частота (це коли мерехтіння просто немає), матові екрани (відсутність відблисків – є спеціальні матові плівки для смартфонів, телевізори, монітори і ноутбуки часто з матовим екраном), а яскравість – вже давно підлаштовується під навколишнє середовище на будь-якому поважному девайсі.

Світові виробники прагнуть вищої якості зображення, так склалося, що ця висока якість ще й для очей безпечніша, – нам пощастило. Імовірність відхилень зростає тільки в тому випадку, якщо дитя “залипає” дуже довго, екран знаходиться близько до очей і під кутом. Розвивається міопія, іноді косоокість. Це простий логічний ланцюг, який підтвердить офтальмолог. Якщо малюк буде дивитися на художню картину або шкільну дошку під поганим кутом протягом декількох годин кожен день – результат буде такий же.

Контент

Ось що найстрашніше. У вас милий прекрасний малюк, ви чудові батьки, але раптом він каже “Я розірву тебе на шматочки!”, “Ти за все відповіси!”, “Треба знищити цього лиходія!” – і показує на домашню кішку. Так він інтерпретує те, що чує в мультиках. Далеко не всі мультики на просторах YouTube створені для того, щоб розвивати інтелект дитини, виховувати в ньому благородні людські якості. Деякі “картини” моторошно цікаві, але сповнені зла та насильства. Тут відповідальність тільки на вас. Вмикайте батьківський контроль.

Чудово, якщо ваша дитина буде рости на Казках Сутєєва, Фіксиках, Щенячому Патрулі або Лунтику. Спанч Боб, Черепашки Ніндзя, Трансформери і тонни саморобного контенту від горе-ютуберів – для “зрілих особистостей”, які розуміють, що розплющене мультяшне тіло – фікція, зло вигадане, і транслювати таке в житті – не можна.

Резюмуємо: використання гаджетів для дітей – це прекрасний спосіб відпочити для батьків, захопити дитину, надати йому важливу інформацію в доступному та цікавому форматі. Крім цієї активності є багато інших: незамінне та супер важливе спілкування з батьками, рухливі ігри, заняття для дрібної моторики (малювання, конструювання, ліплення, шиття, прикладне мистецтво), спілкування з однолітками – без цього малюк ймовірно буде відставати. Найкраще дитина розвивається, коли спілкується та освоює побут. Робіть це з ним, але не забувайте відпочивати самі!